Fransa’da bu yıl da sadece 1 Euro’ya izolasyon imkanı! İşte projenin detayları

0
1224
Reklam

Fransa’da hükümet, ısı yalıtımı sorunu çeken düşük gelirli ailelere yardım etmek için devreye soktuğu Enerji Dayanışma Paktı projesi büyük ilgi görüyor. 2017 yılı içerisinde 25 bin ailenin evlerine devlet desteği ile ücretsiz izolasyon eklendi. Artı33 projeyi sizler için araştırdı:

Fransa’da hükümetin enerji tasarrufunu artırmak için başlattığı Enerji Dayanışma Paktı büyük ilgi görüyor. 2017 yılında 25 bin ailenin yardımdan yararlanarak evlerinin izolasyonunu ücretsiz gerçekleştirdikleri aktarıldı. Hükümetin 2019 yılında da 200 milyon Euro’luk bütçeyi, bu maksatlar ayırdığı kaydedildi.

2016 yılında başlayan proje ile hükümet, ısınma için gaz ve elektrik kullanımını azaltarak enerjiden tasarruf etmek istiyor. Bu projeden yararlamak isteyen ailelerin ize bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

-Reklam-

Hemen faturalara yansıyor

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 1 Euro’ya izolasyon, tavandan kaynaklanan enerji kayıplarını kapsıyor. Böyle bir sorun yaşayan ev sahibi ya ya da kiracı aileler, ilgili firmalarla irtibata geçebiliyor. Gün içerisinde tamamlanan izolasyon ile ailenin faturalarında önemli tasarruf sağlanıyor.

Kim yararlanabilir ?

Hükümetin izolasyon desteğinden ev sahibi ya da kiracılar da yararlanabilir. Ayrıca küçük bir binada oturan bir ailenin başvurusu da bütün dairelerin izolasyondan faydalanmasının önünü açabilir. Ancak bunun için konut 2 yıldan daha eski olmalı. Ayrıca ısıtma sisteminin de gaz, odun, fioul.. gibi olması gerektiği kaydedildi.

Yardımdan yararlanmak için gereken yıllık gelir miktarı ise şu şekilde  :

Tek başına oturan bir kişinin yıllık geliri 14 bin 360 Euro’yu geçmemesi gerekiyor. İki kişilik bir aile için yıllık gelir 21 bin, 3 kişilik bir aile için 25 bin 257, dört kişilik bir aile için ise 29 bin 506, 5 kişilik bir aile için ise 33 bin 774 Euro’dan az olması gerekiyor.

Ailenin yapması gereken sadece 1 Euro’luk çeki hazırlamak

İzolasyon yaptırmak isteyen ailelerin şirketlerle irtibata geçmesi ise yeterli oluyor. Yapılan kısa süreli faturada, yardım hakkı bulunan aileler için her türlü resmi işlemi şirketler yapıyor. Ailelerin yapması gereken ise şirketlere vereceği 1 Euro’luk çeki hazırlamak.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz