Fransa’da “sadece ambulansla gelenler tedavi edilir” diyerek acil servise alınmayan kadının ölümü ülkede büyük tepki çekti!

ambulans
Reklam

Fransa’da acil servisin dolu olduğu için tedavi edilmeyince ölen kadın ülkede büyük tepkilere neden oldu.

Fransız basınındaki haberlere göre, nefes darlığı şikayetiyle yakınındaki Alliance à Saint-Cyr-sur-Loire Hastanesinin acil servisine giden 60 yaşlarındaki kadın, “sadece ambulansla gelenler tedavi edilir” gerekçesiyle evine gönderildi.

“Acile kabul edilmediği için öldü”

Evine dönüp çağırdığı ambulansın gelmesini bekleyen kadın, bu sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Siyasetçiler ve doktorlar bu olaya tepki gösterdi. Fransa’nın tanınmış politikacılarından Seine-Saint-Denis milletvekili Thomas Portes, “Acile kabul edilmediği için öldü. Korkunç” dedi.

Onclick Popunder

“Devam eden felakete bir örnek”

Milletvekili Damien Maudet de Sağlık Bakanı Francois Braun’a çağrıda bulunarak “Yol haritanızda bir değişiklik yapılması için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor” ifadeleriyle tepki gösterdi.  Seine-Saint-Denis bölgesinde acil doktoru Christophe Prudhomme de bu tür olayların sıkça yaşanmasına dikkati çekerek “İşte bu, devam eden felakete bir örnek” ifadeleriyle tepkisini paylaştı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz