Fransa’da Sigaraya Yine Zam! Zamlı Satışlar Mart Ayında Başlayacak

Reklam

Fransa’da sigaraya yine zam yapıldı. Fransa’da hükümet, halk sağlığı ve tütün kontrolü politikasının bir parçası olarak, sigara fiyatlarındaki artışın Mart ayında da devam edeceğini bildirdi. 

Fransa’da sigara zamları devam edecek. Mart ayı itibariyle bazı sigara markalarına yine zam geleceği açıklandı.

Fransa Sağlık Bakanı Aurélien Rousseau, bir paket sigaranın fiyatının 2026 yılında en az 13 Euro’ya yükseleceğini açıklamıştı.

Onclick Popunder

Resmi gazetede yayımlandı

Fransa’da 12 milyon sigara tiryakisi var. Ocak ve Şubat ayında sigaraya gelen zamların ardından Mart ayında da zam geleceği bildirildi. Tiryakileri üzecek haber Resmi Gazete’de yayımlandı. Fiyatlardaki artış 1 Mart’tan itibaren belirli markalarda geçerli olacak.

Bazı markaların fiyatları değişmeyecek

Lucky Strike, Vogue, Rothmans, Pall Mall… Fiyatlar paket başına 40 ila 50 cent arasında artacak. Buna karşılık, 1 Ocak’ta zaten zamlanmış olan Marlboro, Camel, News, Gauloises, Chesterfield ve Fortuna gibi en çok satan markalardan bazılarının fiyatlarında değişiklik olmayacak.

Winston grubundan 50 centlik indirim

Winston grubu ise fiyatları 50 cent düşürme kararı aldı. 1 Marttan itibaren Winston Origin Red ve Blue paketlerinin fiyatı 12 Euro’dan 11,50 Euro’ya düşecek.

Ayrıntılı fiyat listesini Fransa gümrüğünün web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz