Fransa’da sigorta fiyatlarına Eylül’de büyük zam geliyor!

Reklam

Korona ve savaş sonrası Avrupa’yı etkileyen enflasyon, sigorta fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi. Yeni zamlar kapıda. Fransa’da Türk sigorta şirketi Assupass‘dan vatandaşları sevindirecek öneri geldi. 

Fransız sigorta federasyonu France Assureurs’un genel müdürü Franck Le Vallois” Otomobillerde yedek parça fiyatları bir yılda (2. çeyreğin sonunda) yüzde 8,1 arttı. Örneğin, ön camın fiyatı yüzde 7,3 artış gösterdi. Son bir yılda yüzde 29,4 artan çatı kiremitlerinden bahsetmiyorum bile. Fırtınalar, arabalara ve çatılarına ciddi şekilde zarar verdi” dedi.

Yedek parça fiyatları yükseldi

Sigorta fiyatlarına şimdi de küresel ısınma eklendi. Kurak havalar sigorta fiyatlarını büyük oranda etkiledi. France Assureurs’un Kasım ayındaki son tahminlerine göre, Fransa’da kuraklık nedeniyle evlerde çatlak oluşumları da arttı. Çatlak evlerin sigorta şirketlerine faturası 1,9 ila 2,8 milyar Euroyu buluyor.

Onclick Popunder

Sigorta fiyatları daha da yükselecek

Ulusal Sigorta Federasyonu, Eylül ayında araba sigortası fiyatlarında yüzde 3 ile yüzde 5 oranında bir artış olacağını öngörüyordu ancak artan maliyetler karşısında sigorta fiyatlarının daha da yükseleceğini açıkladı.

Assupass’dan sevindiren fırsat

Artan sigorta fiyatları ile ilgili vatandaşı sevindiren öneri ise Fransa’da faliyet gösteren Türkçe müşteri desteği sunan Assupass‘dan geldi. SOn dönemde ülkenin en hızlı büyüyen sigorta şirketleri arasına giren Assupass, henüz fiyatlarında güncelleme yapmayacaklarını, dileyen vatandaşların indirimli fiyatlardan yararlanmak için kendileri ile irtibat kurabileceğini açıkladı.

Sigorta fiyatları hakkında Türkçe desteği ve piyasanın altında fiyat imkanı sunan Assupass sigorta şirketini  04 72 375 375 numaralı telefondan arayabilirsiniz. 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz