Koyunlar okula başladı: Fransa’da sınıf kapatılmasın diye 4 koyun okula kaydedildi! 

Reklam

Fransa’da öğrenci eksikliği nedeniyle okulun kapanmasını istemeyen veliler, 4 koyunu okula kaydettirdi. Koyunların kayıt formları Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi.

Fransa’nın Moselle departmanına bağlı Hermelange’de veliler, okuldaki öğrenci sayısı 98’in altına düşmesin ve sınıf kapanmasın diye okula 4 koyun kaydettirdi.

Okulun bahçesinde vakit geçirdiler

Okula gelen müfettişler öğrenci yetersizliği nedeniyle okulun kapatılacağını söylemesi üzerine harekete geçen veliler, 4 koyunu okula kaydettirdi. Okula kayıt olan koyunların isimleri ise şöyle: John Deere, Valériane Deschamps, Phil Tondus ve Marguerite Duprès olarak kayıtlara geçti. Okula kayıt olan koyunlar, okul bahçesinde bir gün geçirdi.

Onclick Popunder

Belediye yönetmelik çıkardı

Aileler, her yeni “öğrenci” için doğum tarihi, cinsiyeti ve adının yer aldığı kayıt formlarını doldurarak Fransa Eğitim Bakanlığı’na gönderdi. Böylece sınıftaki öğrenci sayısı 94’ten 98’e çıktı. Bu sayı, kurumun her sınıftaki öğrenci sayısına ilişkin gereksinimlerini karşılamaya yetti. Şehrin belediyesi de koyunların okuldaki öğrenci alanlarına girmesine izin veren yönetmelik çıkardı.

Okula kaydedilen koyunlar bahçede dolaştı.

“Onlar bizim arkadaşımız”

Pazartesi günü, dört koyun birkaç saat boyunca okulun bahçesinde dolaşırken, çocuklar da bu durumdan oldukça memnun kaldı. 4 yaşındaki öğrenci Lola, “Onlar bizim yeni arkadaşlarımız ayrıca sınıfımızın kapanmayacağı için çok mutluyuz” dedi.

“Çocuklarımız koyun gibi sayılıyor”

İki çocuk annesi Elodie, “Müfettişler çocuklarımızı koyun gibi sayıyorlar, bu yüzden okulumuzun kapatılmaması için dört koyunu kaydettirdik” diyerek tepki gösterdi.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz