Fransa’da Hazır Sularda Büyük Skandal!

Reklam

Fransa’da PNAS dergisi tarafından yapılan araştırmaya göre, ülkedeki bütün şişelenmiş sular yüksek miktarda plastik parçacık içeriyor.

Fransa’da gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, şişelenmiş suların içinde yüzbinlerce plastik parçacık bulunuyor. 9 Ocak 2024 Salı günü yayınlanan araştırma, plastik şişelerdeki suyun, önceden tahmin edilenden 100 kat daha fazla küçük plastik parçacık içerdiğini ortaya koydu.

“Tüm şişelenmiş sularda var”

PNAS dergisinde yayınlanan çalışma, plastik kirliliğinin potansiyel sağlık sonuçlarına ilişkin ciddi endişeleri gündeme getirdi.

Onclick Popunder

Araştırmacılar, isimlerini açıklamadan üç farklı su markasını test ettiler ve sonuçlar şaşırtıcı oldu. Araştırmanın baş yazarı Beizhan Yan, “Tüm şişelenmiş suların nanoplastik içerdiğine inanıyoruz, bu nedenle bazı markaları öne çıkarmak haksızlık olur” şeklinde açıklamada bulundu.

“Plastik kullanımı azaltılmalı”

Konuyla ilgili açıklama yapan Yan, “Küçük plastik parçacıkların insan sağlığına olan etkileri hala tam olarak anlaşılamamış olsa da, bu tür araştırmalar plastik şişeleme endüstrisinde daha sıkı düzenlemelerin gerekliliğini vurguluyor. Bu noktada, tüketicilerin bilinçli seçimler yapması ve plastik kullanımını azaltma çabaları önem kazanıyor” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz