Fransa’da tartışılacak öneri: Çocuğuna sahip çıkamayan ailelerin yardımları kesilsin!

Reklam

Fransa’da okullarda güvenlik sorunu ile ilgili yaşanan tartışmalar sonrası meclise, çocuğuna sahip çıkamayan ailelerin yardımlarının kesilmesi ile ilgili yasa tasarısı sunulacak.

Fransa’da son olarak derste bir öğrencinin kendisini yok yazan öğretmeninin başına oyuncak silah dayaması sonrası yaşanan okullarda güvenlik sorunu ile ilgili muhalefetin güçlü ismi Alpes-Maritimes Milletvekili Eric Ciotti’den ilginç bir öneri geldi. Ciotti, “Haydutların ebeveynleri için ödenen yardımların askıya alınmasını yeniden başlatalım!”dedi. Ciotti’nin bununla ilgili bir yasa tasarısını meclise sunacağı kaydedildi.

Ciotti’ye Belediye Başkanı’ndan destek

Poissy Belediye Başkanı Karl Olive’den de Ciotti’ye destek geldi. Okulalrdaki güvenlik sorununun çözümün çocuğa disiplin suçu verilmesi ya da okuldan uzaklaştırma olmadığını söyleyen Olive, çözümün bu tür suça bulaşan çocukların ailelerine ödenen yardımların kesilmesi gerektiğini vurguladı.

Onclick Popunder

İçişleri Bakanı: İki ceza olur

Karl Olive’nin önerisine İçişleri Bakanı Christophe Castaner ise karşı çıktı. Zaten yalnız yaşayan annelerin çocuklarını okutmak için büyük çaba sarfettiğini kaydeden Fransız bakan, böyle bir uygulamanın hayata geçirilmesinin ailenin iki kez cezalandırılması manası taşıyacağını aktardı. Fransız bakan, soruna birlikte çözüm bulmak gerektiğine de dikkat çekti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz