Fransa’da tasmasız köpek gezdirene 750 Euro para cezası!

Reklam

Fransa’da köpeklerin tasmalı gezdirilmesi zorunluluğu geliyor. Karara uymayarak tasmasız köpek gezdirene 750 Euro para cezası verilecek.

Fransa’da, köpek sahiplerinin tasmalı olarak gezdirmemesi halinde 15 Nisan’dan itibaren 750 Euro para cezası uygulanacak. Ulusal Ormancılık Ofisi (ONF), bu kararın neredeyse 70 yıldır tartışılan bir tedbirin sonucu olarak hayata geçirildiğini bildirdi.

Köpekler başıboş dolaşamayacak

Köpek sahiplerinin, şehirde evcil hayvanlarının dışkısını toplaması gerektiği gibi, ormanlarda veya yürüyüş yaparken de belirli kurallara uyması gerekeceğini söyleyen ONF, köpeklerin sahiplerinin gözetimi altında olmaları ve 100 metreden fazla başıboş dolaşmamaları gerektiğini bildirdi.

Onclick Popunder

750 Euro para cezası

Bu yeni düzenleme, bazıları tarafından özgürlüklere müdahale olarak görülse de, bazı vatandaşlarda güvenlik ve doğal yaşamın korunması açısından kararı olumlu buluyor. Yeni yönetmelik, köpek sahiplerine iki buçuk ay boyunca köpeklerini tasmalı tutma zorunluluğunu getiriyor, aksi takdirde 750 Euro para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz