Fransa’da TotalEnergies’deki grevler, yakıt kıtlığı korkularını artırıyor!

Strasbourg Auchan benzin [email protected]ı33
Reklam

Fransa’da enerji üretim ve tedarik grubunun grevcileri ücret artışı olmadığı için yeniden protesto hareketlerine başladı.

Fransa’da TotalEnergies’in en büyük beş rafinerisinden üçü greve gitti. Çalışanlar maaş artışı talep ediyor. Fransa’nın en büyük işçi konfederasyonu (CGT) maaşlarda artış olmaması durumunda bu greve uzun vadede devam edeceklerini söylüyor. Grevlerin uzaması bazı istasyonlarda tedarik sağlanmasını zorlaştırıyor.

Grevler devam edecek

CGT’ye göre, bölgedeki akaryakıt rafine kapasitesinin yüzde 22’sini temsil eden Le Havre yakınlarındaki Fransız tesisinin en büyüğü olan Normandiya rafinerisinde üretim grev nedeniyle tamamen durduruldu.

Onclick Popunder

Pazartesi günü CGT yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, grev nedeniyle rafineriden bir damla petrol ürünü bile çıkmadığı, zaten çok kesintiye uğramış benzin istasyonlarının tedarikini tehlikeye attığı söyledi.

Yüzde 10 maaş zammı istiyorlar

CGT koordinatörü Eric Sellini, AFP’ye verdiğ demeçte “CGT, 2022 yılı için yüzde 10’luk bir maaş artışı talep ediyor eğer taleplerimiz karşılanması bu süreç uzamaya devam edecek” dedi. Bazı sürücüler yakıt doldurmak istediğinde pompada “hizmet dışı” yazısını gördüklerini söyledi.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz