Fransa’da Türk çocuğuna tecavüz girişimi: Saldırgana direnen küçük çocuk ağır yaralandı

0
3

Fransa’da Sivaslı gurbetçi ailenin 13 yaşındaki çocukları, futbol antremanından dönerken kendisini tepik eden bir sapığın tecavüz girişimine maruz kaldı. Bıçaklı saldırgana direnene küçük küçük çocuk ağır yaralandı. 2014 yılında meydana gelen olayla ilgili yaşanan süreci anne Artı33’e anlattı.

Fransa’da 2014 yılında ülkenin kuzeyindeki Charleville Mezieres şehrinde meydana gelen olayda, futbol antremanından dönen 13 yaşındaki  Türk çocuğunu takip eden maskeli sapık, kimsenin olmadığı yerde küçük çocuğa tecavüz girişiminde bulundu. Sapık, elindeki bıçakla küçük çocuğu tehdit ederek tecavüze yeltenirken, çocuğun karşı koyması üzerine hedefine ulaşamadı. Ancak kendisine direnen küçük çocuğun bilekleri ile vücudunun birçok noktasında keserek olay yerinden uzaklaştı.

Olaydan sonra Charleville Mezieres’de hastaneye kaldırılan daha sonra da Nancy’ye sevkedilen küçük çocuk, geçirdiği ameliyat sonrası yeniden hayata tutundu. Ancak o dönem polis küçük çocuğa saldıran sapığı yakalayamadı.

11 yaşındaki çocuğa da tecavüz etti

Olaydan bir yıl sonra, Türk çocuğunun saldırıya uğradığı bölgede aynı bıçaklı saldırganın bu sefer de 11 yaşındaki bir çocuğa tecavüz etmesi ise dosyanın yeniden açılmasına neden oldu. Olaydan sonra yakalanan 32 yaşındaki Gregory Mestre polis sorgusunda suçunu itiraf etti. Daha sonra ise Gregory’nin Türk çocuğuna da saldıran sapık olduğu anlaşıldı. Polisin fotoğrafını gösterdiği gurbetçi ailenin çocuğu da adamı teşhis etti. Her iki çocuğun elbiselerinden alınan DNA örnekleri de sapığı ele verdi. Bunun üzerine sapık adam tutuklanarak hapise gönderildi.

Anne: 3 yıldır mahkemeyi bekliyoruz

Olayın acısını hala yaşayan küçük çocuğun annesi de Artı33’e yaptığı açıklamada, 3 senedir soruşturmanın devam ettiğini ve iddianamenin tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Artık bu yıl mahkemenin görüleceğini kaydeden acılı anne, çok zor dönemlerden geçtiklerini söyledi. Oğlunun başına gelenleri anlatırken zorlanan anne, Fransa’da bu tür olayların sadece yüzde 3’ünün mahkemeye intikal ettiğini, kimisinin korktu, kimisinin de kim olduğunu bilmediği için şikayette bulunmadığını aktardı.

20 yıl hapis talebi

İlk kez görülecek duruşmada, savcı tecavüz ve tecavüz girişimi ile suçlanan sapık  Gregory Mestre için 20 yıl hapis talebinde bulundu. Sapık ile ilgili son kararı ise görülecek duruşmada hakim verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here