Fransa’da Türk çocuğuna tecavüze kalkışan sapık 6 yıl sonra mahkemeye çıkacak

Reklam

Fransa’da Sivaslı gurbetçi ailenin 13 yaşındaki çocukları, futbol antremanından dönerken kendisini tepik eden bir sapığın tecavüz girişimine maruz kaldı. Bıçaklı saldırgana direnene küçük çocuk ağır yaralandı. O sapık 2014’de meydana gelen olaydan 6 yıl sonra, nisan ayında hakin karşısına çıkacak.

Fransa’da 2014 yılında ülkenin kuzeyindeki Charleville Mezieres şehrinde meydana gelen olayda, futbol antremanından dönen 13 yaşındaki Türk çocuğunu takip eden maskeli sapık, kimsenin olmadığı yerde küçük çocuğa tecavüz girişiminde bulundu. Sapık, elindeki bıçakla küçük çocuğu tehdit ederek tecavüze yeltenirken, çocuğun karşı koyması üzerine hedefine ulaşamadı. Ancak kendisine direnen küçük çocuğun bilekleri ile vücudunun birçok noktasında keserek olay yerinden uzaklaştı.

Olaydan sonra Charleville Mezieres’de hastaneye kaldırılan daha sonra da Nancy’ye sevkedilen küçük çocuk, geçirdiği ameliyat sonrası yeniden hayata tutundu. Ancak o dönem polis küçük çocuğa saldıran sapığı yakalayamadı.

11 yaşındaki çocuğa da tecavüz etti

Olaydan bir yıl sonra, Türk çocuğunun saldırıya uğradığı bölgede aynı bıçaklı saldırganın bu sefer de 11 yaşındaki bir çocuğa tecavüz etmesi ise dosyanın yeniden açılmasına neden oldu. Olaydan sonra yakalanan 32 yaşındaki Gregory Mestre polis sorgusunda suçunu itiraf etti. Daha sonra ise Gregory’nin Türk çocuğuna da saldıran sapık olduğu anlaşıldı. Polisin fotoğrafını gösterdiği gurbetçi ailenin çocuğu da adamı teşhis etti. Her iki çocuğun elbiselerinden alınan DNA örnekleri de sapığı ele verdi. Bunun üzerine sapık adam tutuklanarak hapise gönderildi.

Sapık Nisan ayında hakim karşısına çıkacak

Tam 5 yıldır netleşmeyen mahkeme günü ise sonunda açıklandı. Olayla ilgili aileye gönderilen mektupta davanın 6 Nisan 2020’de Charleville Mezieres Ceza Mahkemesi’nde görüleceği duyuruldu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz