Fransa’da Türk çocuğuna tecavüze yeltenen sapığa 5 yıl hapis cezası

Reklam

Fransa’da 13 yaşındaki Türk çocukla birlikte başka bir çocuğa daha tecavüze yeltenen sapık Gregory Mestre, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha önce de 11 yaşındaki çocuğa tecavüzden 18 yıl hapis cezası alan sapığın toplam cezası 23 yıla yükseldi.

Fransa’da futbol antremanından dönen 13 yaşındaki Türk çocuğuna bıçakla tehdit ederek tecavüze yeltenen, daha sonra ise direnmesi üzerine küçük çocuğu ağır yaralayarak olay yerinden kaçan 32 yaşındaki Gregory Mestre ile ilgili 2014’den beri devam eden dava bu hafta sonuçlandı. Sapık, küçük çocuğa tecavüze yeltenme ve ağır yaralama suçu ile birlikte, başka bir çocuğa da yine tecavüze yeltenme suçundan toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Savcı ise sapık için 8 yıl hapis cezası talep etmişti.

Sapığın aynı bölge 11 yaşındaki başka bir çocuğa bıçak tehdidiyle tecavüz ettiği belirtilirken, bu olay nedeniyle de 2018’de kesinleşmiş 18 yıl hapis cezası var. Böylece sapığın toplam cezası 23 yıla yükselmiş oldu.

Olay 2014 yılında meydana gelmişti

Fransa’da 2014 yılında Charleville Mezieres şehrinde meydana gelen olayda, futbol antremanından dönen 13 yaşındaki Türk çocuğunu takip eden maskeli sapık, kimsenin olmadığı yerde küçük çocuğa tecavüz girişiminde bulundu. Sapık, elindeki bıçakla küçük çocuğu tehdit ederek tecavüze yeltenirken, çocuğun karşı koyması üzerine hedefine ulaşamadı.

Ancak kendisine direnen küçük çocuğun bilekleri ile vücudunun birçok noktasında keserek olay yerinden uzaklaştı. Olaydan sonra Charleville Mezieres’de hastaneye kaldırılan daha sonra da Nancy’ye sevkedilen küçük çocuk, geçirdiği ameliyat sonrası yeniden hayata tutundu. Ancak o dönem polis küçük çocuğa saldıran sapığı yakalayamadı.

11 yaşındaki çocuğa da tecavüz etti

Olaydan bir yıl sonra, Türk çocuğunun saldırıya uğradığı bölgede aynı bıçaklı saldırganın bu sefer de 11 yaşındaki bir çocuğa tecavüz etmesi ise dosyanın yeniden açılmasına neden oldu. Olaydan sonra yakalanan o dönem 32 yaşında olan Gregory Mestre polis sorgusunda suçunu itiraf etti. Daha sonra ise Gregory’nin Türk çocuğuna da saldıran sapık olduğu anlaşıldı. Polisin fotoğrafını gösterdiği gurbetçi ailenin çocuğu da adamı teşhis etti. Her iki çocuğun elbiselerinden alınan DNA örnekleri de sapığı ele verdi. Bunun üzerine sapık adam tutuklanarak hapise gönderildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz