Fransa’da Türk derneğine çirkin saldırı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldılar!

Reklam

Paris’te Anadolu Kültür Merkezi’nin camına Türkiye ve Azerbaycan aleyhtarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’i hedef alan çirkin sloganlar yazıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan Paris Anadolu Kültür Merkezi’nin giriş kapısına kimliği belirsiz kişiler tarafından Türkiye aleyhtarı sloganlar yazıldı. Turquie-news sitesinde yer alan habere göre 4 Ekim’de derneğin kapısı ile derneğin karşısında yer alan dükkanın duvarına Ermeni bir grup tarafından Türkiye aleyhtarı sloganlar yazıldı.

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nin giriş kapısına kimliği belirsiz kişiler tarafından Türkiye aleyhtarı sloganlar yazıldı.

Türk kökenliler hedef gösterildi

Haberde, bu saldırının Fransa’da oluşan Türk aleyhtarı bir atmosferde gerçekleştiğine dikkat çekildi. Fransa’da birçok siyasinin Türkiye aleyhtarı ve Ermenistan’ın yanında olduklarını beyan ettikleri yazı da hatırlatılırken Fransa’da yaşayan Türk kökenlilerin hedef gösterildiği savunuldu.

Paris Anadolu Kültür Merkezi’nin giriş kapısına kimliği belirsiz kişiler tarafından Türkiye aleyhtarı sloganlar yazıldı.

Türkler güvenliklerinden endişe duyuyor

Bu hedef göstermeler sonucunda ülkede yaşayan Türklerin güvenliklerinden endişe duyduklarına değinildi. Devletin tüm vatandaşlara eşit mesafede davranması gerektiği hatırlatıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz