Fransa’da Türk derneklerinden kan verme seferberliği

Reklam

Fransa’da güney Fransa’da faliyet gösteren Türk dernekleri, Avignon Pontet şehrinde kan stoklarının düşmesi sonrası başlatılan kampanyan nedeniyle seferber oldu.

4 Türk derneğinin “Her bağış bir hayat kurtarır” sloganıyla destek verdiği bağış kampanyası çerçevesinde Türk vatandaşları kan bağışında bulundu.

Fransa’da Türk derneklerinden kan verme seferberliği.

“Gelecek için umut verici”

UID Marsilya Bölgesi Başkanı Gökmen Mutlu kampanya ile ilgili, İçinde yaşadığımız toplumun bir parçası olduğumuzu göstermek ve ortak sorunlarımıza çare olabiliyorsak ne mutlu bize. İnsanların ve toplumların ortak değerler etrafında toplanması gelecek için umut verici.” ifadelerini kullandı.

Fransa’da Türk derneklerinden kan verme seferberliği.

Atelier Plus-Values Başkanı da “Kan stokları çok azalmıştı, fransız yetkililer bir carı yaptı, biz buna nasıl sessiz kalabilirdik.”dedi.

“Bir bağış inanın ki bir hayat kurtarır.”

Hemşire olarak görev yapan Türk vatandaşı Filiz Mutlu da, bir hemşire olarak, kan bağışlarının ne kadar hayati önem taşıdığını çok iyi bildiğini söyledi. “Bir bağış inanın ki bir hayat kurtarır.” diye konuştu.

Fransa’da Türk derneklerinden kan verme seferberliği.

Türk vatandaşlarının kampanyaya verdikleri yoğun destek bölgedeki Fransız kurumlarının da ilgisini çekti. Türk derneklerine verdikleri destek için teşekkür edildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz