Fransa’da Türk gençlerinden “Buyrun, Ben Müslümanım” etkinliği

Reklam

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatları (CIMG Alpes) Müslümanlara karşı ön yargıları yıkmak için “Buyrun, ben Müslümanım” etkinliği düzenledi.

Fransa’nın Alpes Bölgesinde 12 genç Müslüman, her yıl Avrupa çapında düzenlenen “Buyrun, ben Müslümanım” etkinliği kapsamında, sokaklarda gül ve İslam dinini anlatan broşürler dağıttı.

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatları (CIMG Alpes) tarafından Annecy şehrinde düzenlenen söz konusu etkinlikle, gençler bir çok kişiyle birebir görüştü.

Onclick Popunder

“Amacımız Müslüman karşıtlığını engellemek”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan CIMG Alpes KIB Komisyon üyesi Mustafa Pala, “Hedefimiz Fransa’daki Müslüman toplumuna yönelik ön yargılar ve İslam karşıtlığının karşısına geçebilmek” diye konuştu.

Hiç tanımadığımız kişilerle görüşme imkanımız oldu”

Pala, “Yapılan bu sokak aksiyonu ile birlikte, hiç tanımadığımız kişilerle görüşme imkanımız oldu. Yaşadığımız şehirdeki Müslümanların pozitif varlığını kendilerine hatırlatma imkanına sahip oluyoruz. Görüştüğümüz kişilere güllerin yanı sıra, tebessüm sadakası dağıttık” açıklamasını yaptı.

İslamı anlatan broşürler ve gül dağıtıldı

Aksiyon esnasında gerçekleştirilen bire bir görüşmelerde, gençlere göstermiş oldukları bu gayretin önemli olduğunu ve devamının gelmesi gerektiğine şehir sakinleri tarafından vurgu dikkat çekti.

Gönüllü gençler, Fransa’nın en turistik göllerinden olan, Annecy gölü etrafında gül ve İslam dinini anlatan broşür dağıttılar.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz