Fransa’da Türk kadının feryadı! Ne olur bana yardım edin

0
75
reklam

Fransa’ya yaşayan 2 çocuk annesi Türk gurbetçi eski eşinin tehditlerine maruz kaldığını belirterek, “Evden çıkamıyorum, işe dahi gidemiyorum ne olur bana yardım edin” dedi.

Fransa’da yaşayan 29 yaşındaki Hatice Y.*, ülkede kaçak yaşayan İsmet Y.* İle evlendi. Bu evlilikte 2 çocukları olurken, İsmet Y. genç kadına şiddet uygulamaya başladı. Bunun üzerine çift boşanırken 2 çocuk annesi kadın, eski eşinin kendisine yönelik tehdit ve şiddetinin boşandıktan sonra da bitmediğini söyledi.

Kendisini sürekli takip ettiğini, aracına takip sistemi yerleştirdiğini savunan Hatice Y. Eski eşinin bu nedenle hapise girdiğini, hapisten çıktıktan sonra da kendisine yönelik tehditlere halen devam ettiğini iddia etti. Mağdur kadın, eski eşinin çocuklarını hatta kendisini bile kaçırmaya çalıştığını savundu.

Ne olur bana yardım edin!

Bu nedenle polise gittiğini, kadın derneklerine başvurduğunu kaydeden Türk anne, ancak hiçbir sonuç alamadığını aktardı. Hatta Türk konsolosluğu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını dahi bilgilendirdiğini savunan kadın, “Can güvenliğim yok, evden çıkamıyorum, işime dahi gidemiyorum. Ne olur bana yadım edin” dedi.

*İsimler değiştirilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here