Fransa’da Türk kadınlarına cahil deyip, başörtülü kadına hakaret ettiler

Reklam

Fransa’da doktorun, bileğindeki ağrı nedeniyle yönlendirdiği fizik terapi merkezinde hakarete uğrayan başörtülü Türk vatandaşı D.K., hukuki süreç başlattı.

Fransa’da başkent Paris’in güneyindeki Evry’de bileğindeki rahatsızlık nedeniyle doktorun fizik terapiye yönlendirdiği Ağrılı gurbetçi 35 yaşındaki D.K., gittiği fizyoterapi merkezinde ırkçı hakaretlere maruz kaldı. Başından geçenleri Artı33’e anlatan D.K, fizyoterapistin Türk kadınlarnı dil bilmediği, çalışmadığı için için cahil diyerak aşağıladığını, Türkler ve Cumhurbaşaknı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik de hakaret ettiğini söyledi.

Fizik terapi için gittiği merkezde, son dönemde Fransa’da yaşanan olaylar nedeniyle sorguya çekildiğini söyleyen D.K, cinayetleri tasvip etmeyip kınadığını söylemesine rağmen suçlu muamelesine maruz kaldı. Hz. Muahmmed’e yönelik karikakatürleri ifade özgürlüğü olarak görmediğini söylemesi ve Müslümanları hedef alan komplo söylemlerini dile getirmesi üzerine ise hakaretlere maruz kaldığını iddia etti.

“Siz de Cumhurbaşkanınız gibi dik başlısınız, her yerde sorunsunuz.”

D.K., yaşanan konuşmalar sonrası fizyoterapistin kendisi ile ilgilenmeyi bıraktığını belirterek, randevuya ikinci gidişinde ise hakaratlere maruz kaldığını ileri sürdü. Park sorunu nedeniyle 8 dakika geç kaldığı için senasının azaltıldığını söyleyen gurbetçi kadın, kendilerinden kaynaklı gecikmeleri hatırlattığım zaman ise kendisine “Siz de Cumhurbaşkanınız gibi dik başlısınız. Her yerde sorunsunuz. Barbar Türkler.” dediklerini söyledi. Yaşanan tartışmada kendisine polikinliği terketnesini söylediklerini belirten, D.K., fizyoterapistin kendisi hakkında konuştuğu başka bir hastanın da hakaretlerine maruz kaldığını söyledi. Bu kişinin de diğer hastaların yanında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tüm Türkleri hedef alan ağır ifadeler kullandığını kaydetti.

Polisler ciddiye almadı

Daha sonra gittiği Evry Emniyet Müdürlüğü’nde de hoş karşılanmadığını belirten D.K., ifadesini alan polis memurlarının kendisini çok dikkate almadığını hızlıca ifade vermeye zorladıklarını söyledi. Ancak tüm zorlamalara rağmen ifade vererek şikayetçi olduğunu söyleyen gurbetçi, hakkını aramaya devam edeceğini belirtti.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz