Fransa’da Türk kızı gururlandırdı!

Reklam

Fransa’da yaşayan 30 yaşındaki Türk kızı Sıla Yıldırımcan Karaca’nın yazdığı fantastik türde ve içerisinde Türk mitolojisinden de esintiler olan kitap Amazon’da yayınlandı.

Fransa’nın güneyindeki Narbonne şehride doğan Samsun ve Adana kökenli Türk kızı Sıla Yıldırım Karaca, 3 kitaplık bir seri projesinin ilk bölümü olan “Les Élus de Heligkratt” kitabını Amazonda yayınladı. Karaca’nın, Alis Y.K mahlas ismiyle yazdığı kitap fantastik türde ve genç okurlara hitap ediyor. İçerisinde Türk mitolojisinden de esintiler olan kitap Genç okurlara yönelik kitapta hikayenin biri Fransadan diğeri de Türkiye’den olmak üzere 2 kahramanı bulunuyor.

Çocukluğumdan beri yazıyorum

Karaca Artı33’e yaptığı açıklamada, “Kitap ve yazma aşkına çocukluğumda kapıldım. Ailenin büyük kızı olmaktandır ki, okuma sevgisini kardeşlerime aktarmak benim için sanki bir görevdi. Neden mi? Çünkü bir insanın yapısına kalite katan, zeminini ve düşünce yapısını oluşturmaya yardımcı olan nadir nesnelerdendir kitap. Hâlâ evimin bir köşesinde küçüklüğümde yazıp çizdiklerimi saklıyorum, beni gülümsetiyorlar.”dedi.

Türk gençleri kendini kitaba versin

Sağlık ve Mediko-Sosyal sektöründe yönetim bölümü mezunu olan Karaca, “Fransada doğup büyüyen Türk gençlerimiz kendilerini olabildiğince kitap kültürüne versinler. İstedikleri tarzı seçip keşfetsinler. Bu sayede, hem okul yıllarında başarıları artar, hem de geleceğin bireyleri olarak bilgi üzerine dayalı bir kimlik oluştururlar. Kim bilir, belki içlerindeki yazarı keşfedecekler.”dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz