Fransa’da Türkiye kökenli 3 kişi, kaçırdıkları genç için 100 bin Euro fidye istedi!

Reklam

Fransa’da bir kişiyi evinden kaçırıp 100 bin Euro isteyen Türkiye kökenliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın uyuşturucu ticaretiyle bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Olay, Cumartesi günü Fransa’nın Rennes kentinde meydana geldi. Kaçırdıkları kişinin kız kardeşinden 100 bin Euro fidye isteyen kişiler, 23 yaşındaki genci 37 saat arabanın bagajında tuttu.

Aracın bagajında 37 saat kilitli tutuldu

Polis ekiplerine kardeşinin kaçırıldığı ihbarını yapan kız kardeşinin telefon kayıtlarını inceleyen ekipler, kardeşinin bulunduğu yeri tespit etti. Olay yerine vardıklarında aracın bagajında yaralı halde bulunan genç hastaneye kaldırıldı. Olaya ilişkin Türkiye kökenli 2 kardeş ve 1 kuzen tutuklandı.

Onclick Popunder

100 bin Euro fidye istendi

Rennes savcısı AFP’ye yaptığı açıklamada, “Sabah, erkek kardeşinin kaçırıldığını ve hapsedildiğini bildiren telefon aldık. Kamera kayıtları ve telefon konuşmalarından yerini tespit ederek kaçırılan genci aracının bagajında yaralı halde bulduk. Olayın uyuşturucu ticaretiyle bağlantılı olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Olayın 100 bin Euro fidye için yapıldığı bildirildi.

Tutuklanan 3 kişi “örgütlü bir şekilde adam kaçırma” ve “organize suç örgütü kurma” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı www.arti33.com‘a aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz