Fransa’da uzman isimden korkutan açıklama: İkinci dalga erken geldi sağlık sistemi çökebilir!

Reklam

Fransa’nın Tabip Odası Başkanı Patrick Bouet, JDD gazetesine yaptığı açıklamada hiçbir şeyin değişmemesi durumunda sağlık sisteminin çökebileceği uyarısında bulundu.

Fransa’da koronavirüs salgınında günlük vaka sayıların 10 binin üzerinde seyretmeye devam ederken, ülkede uzman isimlerden Tabip Odası Başkanı Dr. Patrick Bouet’den dikkat çeken bir uyarı geldi. Bouet, hiçbir şey yapılmaması durumunda salgının yayılmaya devam edeceğini söyledi. Bu durumda sağlık sisteminin tedavi için yetersiz kalabileceğini aktardı.

İkinci dalga beklenenden erken geldi

Patrick Bouet, salgında ikinci dalganın beklenildiğinden çok daha erken geldiğini de belirterek, birinci dalgadan sonra Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hükümetin genel bir bilanço çıkararak durum değerlendirmesi yapmadığını ileri sürdü.

-Reklam-

Doktorlar bitkin ve yorgun

Sağlık Bakanı Olivier Veran’ın hafta içinde yaptığı açıklamada gerçekleri dile getirmediği iddiasında da bulunan Bouet, salgın karşısında ülkenin tüm taleplere bu sağlık sistemi ile yeteri kadar cevap vermesinin mümkün olmayacağına dikkat çekti.

Salgının başında olağanüstü şekilde müdahalede bulunan sağlık çalışanlarının da yetersizlik nedeniyle yeni bir salgınla baş edemeyeceklerini birçoğu bitkin ve yorgun olduğunu söyledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz