Fransa’da vergi kaçıran başkan ve eşine şok!

Reklam

Paris Ceza Mahkemesi, başkentin banliyölerinden Levallois-Perret Belediye Başkanı Patrick Balkany’ye, vergi kaçakçılığından 4 yıl hapis cezası verdi

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Ceza Mahkemesi, Balkany’ye, 2009-2014 yıllarında vergi kaçırdığı gerekçesiyle 4 yıl hapis ve 10 yıl seçime katılamama cezası verdi.

Balkany’nin avukatı Eric Dupond-Moretti, mahkemenin kararına itiraz edeceklerini açıkladı. Patrick Balkany’nin eşi ve Levallois-Perret Belediye Başkanı Yardımcısı İsabelle Balkany’e de 3 yıl hapis ve 10 yıl seçime katılamama cezası verildi. Balkany çiftinin, yolsuzluk suçlamasıyla 18 Ekim’de bir duruşmasının daha olacağı belirtildi.

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’den destek

Patrick Balkany’ye eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’den destek geldi. Sarkozy, “Onun için üzülüyorum, insanları zor durumda yalnız bırakmamak lazım. Biraz insanlık kimseye zarar vermez. Siyaset ve medya hayatını iyi bilirim, biraz sorununuz olduğu zaman kimse kalmaz yanınızda” ifadesinde bulundu.

Balkany hakkında “Çocukluk arkadaşım” diyen Sarkozy, “Balkany çiftini rahat bırakın, eminim güçlü olup bu zorlukları aşacaklar” açıklamasını yaptı. Balkany, 10 yıl siyaset hayatından men edilme cezası aldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz