Fransa’da vergi kaçıranları takipte yeni dönem resmen başladı!

Reklam

Fransa vergi kaçakçılığı ile ilgili mücadelede sosyal medya hesaplarının da kontrol edilmesi kararına Anayasa Mahkemesi de onay verdi.

Fransa’da vergi kaçakçılığı ile ilgili yeni dönem resmen başladı. Hükümetin finans yasasının 154. Maddesini değiştirerek, vergi kaçıranların sosyal medya hesaplarından da tespit edilmesinin önüne açtığı değişikliğe Anayasa Mahkemesi yeşil ışık yaktı.

Yargı kararıyla takip edilebilecek

Mahkemeden yapılan açıklamada, bir hakim gözetiminde sosyal medya hesaplarının kontrol edilebileceğine hükmedildi. Böylece vergi kaçırdığından şüphelenilen kişilerin sosyal medya hesapları alınan yargı kararıyla takip edilebilecek. Yeni uygulamanın da 1 Ocak itibariyle yüyülüğe girdiği kaydedildi.

Yeni akıllı uygulama da devrede

Öte yandan vergi kaçakcılığını önlemek için yeni akıllı uygulama geliştirildi. Yeni uygulama farklı kurumlara yapılan bildirilerin tamamını bir aradaya topluyor. Banka hesabı, vergi beyanı, mal varlığı, Urssaf bilgileri, sağlık sigortası, CAF gibi tüm kurumlardaki bilgiler toplanarak otomatik olarak analiz ediliyor. Ayrıca şirket sahipleri için şirket ile ilgili farklı bilgiler bir araya getiriliyor.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz