Fransa’da oturum kartlarından alınan ücretlerle ilgili önemli karar

Reklam

Fransa’da oturum kartlarından alınan vergilerde indirime gidileceği haberi heyacan yarattı. Ancak komisyondan geçen uygulama meclis gündeminden düşürüldü.

Fransa’da Ulusal Meclis’teki Finans Komisyonu, iktidardaki Cumhuriyetçi Yürüyüş Hareketi ve Modem milletvekillerinin oylarıyla oturum kartlardan alınan harçlara sınırlama getirilmesi yönündeki öneriyi kabul etti. 2019 Bütçe görüşmeleri sırasında kabul edilen öneri ile valilikler yabancıların alacakları ilk oturum kartı için en fazla 150, oturum kartlarını yenileme başvurularında da 87 Euro talep edebilecekler.

Yabancı kökenlilerde büyük heyecan yaratan değişikliğin şimdilik rafa kaldırıldığı ortaya çıktı. Komisyonda görüşülen oturum kartlarına vergi indiriminin meclisin gündemine gelmesinin şimdilik söz konusu olmadığı belirtiliyor.

Onclick Popunder

İlk oturum kartı için 609 Euro talep ediyorlar

Fransa’da halen bazı valiliklerin ilk başvurularda 609, yenilemelerde ise 269 Euro’ya kadar harç ücreti aldığına dikkat çekilirken, bunun göçmenlerin ülkeye entegrasyonunu büyük ölçüde zorlaştırdığına dikkat çekildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz