Fransa’da yakıt yardımına 10 kişiden sadece 3 kişi başvurdu! Ekonomi Bakanı: “Gidin ve bu yardım için başvurun”

Reklam

Europe 1 kanalına konuşan Fransa Ekonomi Bakanı, yakıt yardımı almaya hak kazanan 10 milyon kişiden sadece 3 milyon kişinin yardım almak için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Europe 1 kanalında yakıt yardımıyla ilgili açıklamalar yaptı. Ekonomi Bakanı Le Maire, Fransa’da artan akaryakıt fiyatlarına karşı hükümetin sağladığı yardıma hak kazananlara başvurmaları çağrısında bulundu. hak sahibi 10 milyon kişiden sadece üç milyonunun hükümetin 100 Euroluk yakıt yardımı için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Bruno Le Maire, “Gidin ve bu yardım için başvurun!” diye ısrar etti.

“Gidin ve bu yardım için başvurun”

Bruno Le Maire, “Kamu Maliyesi Genel Müdürlüğü’nden gidip bu yardımı almaya hak kazanan yurttaşlarımızı bulmalarını istedim” dedi. Üç milyon başvurunun “iyi bir sonuç” olduğunu ancak hak sahibi kişi sayısına oranla “çok fazla olmadığını sözlerine ekleyerek, “Sizin yayın sürenizden yararlanarak, işe gitmek için arabasını kullanan ve gelir düzeyi akaryakıt fiyatlarındaki artışı karşılamaya yetmeyen herkesin bu yardım için başvurması gerektiğini söylüyorum” dedi.

Onclick Popunder

“Herkesin bu yardım için başvurması gerektiğini söylüyorum”

100 Euroluk yakıt yardımı Pazartesi gününden itibaren geçerli olmaya başladı. İşe gitmek için araba kullanan ve 2021 yılında vergi geliri 14.700 Euro’nun altında olan, yani tek bir kişi için ayda net 1.314 Euro veya iki çocuklu bir çift için 3.941 Euro olan herkes için geçerlidir.

Yakıt yardımı almak için başvuru yapacak kişilerin yapması gerekenler https://ict.impots.gouv.fr/ üzerinden formu doldurmaları gerekiyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz