Fransa’da yaşayan gurbetçi babadan, küçük çocuğu için yardım çağrısı

Reklam

Fransa’da Paris’in gündeyindeki Creteil’de yaşayan Salih Tekin isimli gurbetçi, Türkiye’de yaşayan SMA Tip1 hastası küçük çocuğu Abdullah için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

2006’dan beri Fransa’da yaşayan Salih Tekin isimli gurbetçinin SMA Tip1 hastasi henüz 14 aylık çocuğu Abdullah Tekin için yardım kampanyası başlatıldı.

Baba Tekin sosyal medyadan yaptığı açıklamada Fransa’da restoran sektöründe çalıştığını belirterek oğlunun Türkiye’de olduğunu söyledi. Maddi yetersizliklerden dolayı oğlunu doğumdan beri görmediğini söyleyen Tekin, eşinin de Türkiye’de tek başına çocuğunun tedavi masraflarını karşılayamadığını söyledi.

Fransa’da yaşayan gurbetçi babanın küçük çocuğu için yardım çağrısı

Salih Tekin, oğlunun tedavi masraflarını karşılayacak kadar imkanınun da olmadığını belirterek, halen Gaziantep Üniversitesi Hastanesi’nde yatan oğlu için yut dışından ilaç getirilmesi gerektiğini söyledi. Bu ilaç için 2 milyon 132 bin Euro’ya itiyaç duyulduğunu söyledi.

Baba Tekin, bu meblayı karşılamalarının imkansız olduğunu belirterek onun için kampanya düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Bağış yapanlara daha şeffaf olması için doktor raporlarını da gönderebileceğini belirtti.

SMA,  hareket sinir hücrelerinden (motor nöronlardan) kaynaklı ilerleyici kas kaybı ile karakterize nadir bir nöromüsküler hastalık olarak biliniyor. SMA hastalığı dünyada en ölümcül çocuk hastalığı.

Abdullah Tekin adına açılan instagram hesabına ulaşmak ve yardım yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz