Fransa’da yeni dönem başlıyor: Bu şehirlerde oturanlar yarın 5 G ile tanışacak

Reklam

Fransa’da telefon pperatörleri 5 G stratejilerini açıklarken ülkede 5 G’ye geçen ilk telefon operatörü ise Bouygues Telecom olacak. 20 şehirde şirketin müşterileri yarından itibaren 5G teknolojisini kullanabilecek. 

Fransa’da yarından itibaren 5G kullanımı başlıyor. Telefon operatörleri, 5G’nin kullanıma sunacakları şehirleri teker teker açıklamaya başladılar. Telefon operatörlerinden Bouygues Telecom, 1 Aralık’tan itibaren 20 büyükşehirde 5G’nin kullanabileceğini açıkladı.

Bu şehirler ise şu şekilde :

Lyon
Nice
Cannes
Montpellier
Avignon
Reims
Le Havre
Toulon
Dijon
Villeurbanne
Le Mans
Aix-En-Provence
Boulogne-Billancourt
Metz
Versailles
Saint-Denis
Argenteuil
Rouen
Montreuil
Nancy

Öte yandan SFR’in de 5G planı belli oldu. SFR’de Aralık ayında 120 yerleşim yerinde 5G‘nin kullanıma sunulacağını duyurdu. 5G’nin aktif olacağı büyük şehirler ise şu şekilde :

Bordeaux
Marseille–Aix-en-Provence
Montpellier
Nantes
Nice
Paris

Orange aboneleri için de 5 G teknolojisi 3 Aralık’ta başlıyor. Orange aboneleri, 3 Aralıktan itibaren 5G hızını ise 15 şehirde kullanabilecek. İlk olarak açıklanan şehirler ise şu şekilde:

Nice, Marseille, Le Mans, Angers ve Clermont-Ferrand.

Free aboneleri ise 5 Gye geçmek için biraz daha bekleyecek. Şirketin 5G ile ilgili geçiş planını ilerleyen günlerde açıklaması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz