Fransa’da yeni dönem: Hastanelerin acil servisleri ücretli olacak

Reklam

Fransa’da yeni sağlık sigorta reformuna göre 2021 yılı itibari ile hastane acil servisi ücretli olacak. Hastaneye yatmayı gerektirmeyen bir şikayet için acile başvuranlardan ücret talep edilecek. 

Fransa’da uzun süreli beklemeler nedeni ile sık sık gündeme gelen acil servisler ile ilgili atılan yeni adım tartışma yarattı. Ülkede 2021 yılı itibari ile acil servisler ücretli olacak. Hastanede kalmayı gerektirmeyen acil servis geçişleri, gelecek yıl itibariyle sabit bir miktar ücretlendirilmeye tabi tutulacak.

Hasta işlemine göre bazı durumlarda talep edilen ücretlendirmenin yerini alacağı öğrenilen sabit ücret, artık acile gidip hastaneye yatılı kalmayan tüm hastalar tarafından ödenecek.

-Reklam-

İstisnai durumlara dikkat edilecek

Öte yandan, acil ücretlendirilme uygulamasına istisna olarak hamile kadınlar, kronik hastalığı olanlar ve engellilerin bu ücretlendirmeden muaf tutulacağı veya indirimli ücretlendirmeye tabi tutulacakları öğrenildi.

Vatandaşların tepkisini çekti

Geçtiğimiz yıl oylanan ve 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmesi beklenen acil servis reformu vatandaşların da büyük tepkisini çekti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz