Fransa’da yeni dönem: Şehirlerde sert sokağa çıkma yasağı geliyor

Reklam

Fransa’da karantina uygulaması bazı şehirlerde sertleştiriliyor. 10 dan fazla şehirde gece tamamen sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Fransa’da geçen hafta başlatılan karantina uygulamasından sonra salgın yayılmaya devam ederken şehirler sert önlemleri devreye sokuyor. Ülke genelimde 10’dan fazla şehirde sert sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Salgından en çok etkilenen şehirler arasında yer alan Mulhouse’de valilik akşam 21 ile sabah 6 arasında sokağa çıkma yasağı ilan etti. Bu saatler arasında sokakta hiçbir şekilde çıkılmasına müsade edilmeyecek. Karar herkesi evde oturma mecburiyeti getiriyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı saatlerde marketler ve posta hizmetleri de dahil hepsi durdurulacak. Alpes-Maritimes bölgesinde de 22 ile 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Fransa’da sert sokağa çıkma kararı alan şehirler.

Sadece belli durumlarda izin verilecek

Bu saatte sadece doktorlar, ve kamu görevi yapan memurların iş ile ev arasındaki seyahatine izin verilecek. Sağlık ile ilgili mecburi çıkışlar, ve muhtaç durumdaki bir aile bireyine yardım amaçlı yapılacak çıkışa izin verilecek. Bunun dışında, fiziksel aktivite, alışveriş, hayvanları gezdirme gibi tüm sebepler ise geçersiz olacak.

375 Euro’ya kadar ceza var

Kurallara uymayanlara 135 Euro ile 375 Euro arasında ceza verilebilecek.

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz