Fransa’da yeni dönem! Video ile izleyip cezayı eve gönderiyorlar

0
1201
reklam

Fransa’da trafik cezası için aracın yanına gitme derdi bitiyor. Aracınızı yasak olan bir yere park ettiğinizde sizi videodan izleyen görevliler sayesinde direk ceza evinize gönderilecek. Uygulama Fransa’da hızla yayılıyor. 

Fransa’da video kamera ile ceza yöntemi yayılıyor. Lyon’un doğusundaki Chambery’de uygulama sokulan düzenlemeye göre şehirdeki mobeseler kullanılarak trafik ihlali yapan sürücülere ceza kesilecek. Şehirin belli caddelerine konumlandırılan videolar sayesinde araç yanına gitmeden video görüntüleri takip edilerek ceza kesiliyor. Vatandaşlar yedikleri cezadan eve gönderilen mektup ile haberdar oluyorlar.

Amaç trafikte yoğunluk oluşmasını önlemek

Şehirde yeni bir uygulama olması nedeniyle polisler caddelerde vatandaşları bilgilendirmek için sokağa indi. Chambery polisi, yeni uygulamada amacın cezalar nedeniyle trafikte herhangi bir yoğunluğun oluşmasını önlemek olduğu kaydediliyor.

-Reklam-

Seyir halinde telefon kullanımı, emniyet kemere takılmamasına da takip

Kameralar park cezasının yanı sıra, seyir halinde telefon kullanımı, emniyet kemere takılmaması gibi birçok kural ihlalini yakalarken, şimdilik sadece park cezalarının video vasıtasıyla yazılacağı aktarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz