Fransa’da yeni teklif: Oturum kartı için yazılı ve sözlü Fransızca sınavı yapılsın!

Reklam

Fransa’da Nicolas Sarkozy’nin kurduğu merkez sağ parti Cumhuriyetçiler, oturum kartı alırken istenen şartların ağırlaştırılmasını talep ediyor.

Le Parisien’de yer alan habere göre Cumhuriyetçiler Partisi sözcüsü Gilles Platret, parti içinde oturum kartlarının verilmesinin ve yenilemesinin zorlaştırılması ile ilgili bir çalışma olduğunu kaydetti.

30 bine düşürülsün

Yapılan açıklamada, partinin büyük bir bölümünün şartların zorlaştırılmasından yana olduğu bildirildi. Partinin meclise, halen 200 binden fazla olan yıllık verilen oturum kartı sayısının 30 bine düşürülmesini teklif edeceği aktarıldı.

-Reklam-

Yazılı ve sözlü Fransızca sınavı yapılsın

Öte yandan düşünüşen teklif arasında dil şartı da yer alıyor. Cumhuriyetçilerin teklifine göre oturum kartı için Fransızca yeterlilik sınavı yapılsın. Bunun için ilk oturum kartı alacaklar ve oturum kartlarını yenileyecek olanların yazılı ve sözlü sınavdan geçirilmesi teklif edilecek.

Öte yandan teklif edilen maddeler arasında başvuru yapan kişinin ülkeye entegrasyonuna bakılması, cumhuriyet değerlerine sahip olup olmaması da yer alıyor.

Cumhuriyetçiler’in teklifine iktidarın nasıl bakacağı ise merak konusu oldu. Mecliste iktidarın tutumu, teklifin yasalaşıp yasalaşmamasında önemli rol oynayacak.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz