Fransa’da Yozgatlıların Büyük Gururu! Tük kızı TIR şoförüne büyük onur

Reklam

Fransa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu ve Avrupa’daki Saraykentliler Derneği Genel Başkanı Nuri Meriç, Yozgatlı hemşehrimiz Gülfem Zengin’e ve böyle bir evlat yetiştirdikleri için ailesine teşekkür etti. Öte yandan Gülfem’in resmi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Galata Kulesi’ne yansıtıldı.

Fransa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu ve Avrupa’daki Saraykentliler Derneği Genel Başkanı Nuri Meriç, deprem felaketinin ardından kendi tırı ile yola çıkan ve toplanan yardımları deprem bölgesine ulaştıran 24 yaşındaki Yozgatlı hemşehrimiz Gülfem Zengin’e ve böyle bir evlat yetiştirdikleri için ailesine teşekkür etti.

Gülfem Zengin, kendi tırıyla Fransa’dan Kahramanmaraş’a topladığı yardımlarla yola çıktı ve tam 4 bin 300 kilometre kat ettikten sonra depremzedelere ulaştı. Genç kadının bu davranışı tüm çevreler tarafından takdirle karşılandı.

Onclick Popunder

Fransa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu ve Avrupa’daki Saraykentliler Derneği Genel Başkanı Nuri Meriç de böylesine bir cesareti gösteren, söz konusu vatan olduğunda kilometreleri hiçe sayarak yardım taşıyan genç kadına teşekkür etti. Meriç, açıklamasında, “24 yaşında bir Yozgatlı hanımefendinin Fransa doğumlu Kendi şirketine ait olan tır ile tek başına 4 bin 300 kilometre yaparak hiçbir masraf almadan Fransa’da toplanan yardımları yerine teslim etmiştir. Allah ondan razı olsun. Bu 24 yaşındaki genç kızımıza minnettarız. Fransa Yozgatlı Dernekler Federasyonu olarak kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Annesine babasına böyle bir evlat yetiştirdikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Gülfem’in resmi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Galata Kulesi’ne yansıtıldı.

Topladığı Yardımları Deprem Bölgesine Ulaştırmıştı

Yozgatlı 24 yaşındaki Gülfem Zengin, topladığı yardımları kendi tırıyla Kahramanmaraş’a ulaştırdı. Fransa’dan yola çıkan Zengin, tam 4 bin 300 kilometre kat ettikten sonra depremzedelere ulaştı. Yıllar önce Fransa’ya taşınan Yozgatlı bir ailenin kızı olan 24 yaşındaki Zengin, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen deprem felaketine kayıtsız kalmadı, hemen yardıma koştu. Hiçbir masraf almadan 6 ülke geçerek 4 günlük yolculuğun ardından yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Eda DEMİREL

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz