Fransa’da yüzlerce kişi dövülerek öldürülen Şemseddin için yürüdü

Reklam

Başkent Paris’in Viry-Chatillon banliyösünde 15 yaşındaki Şemseddin 5 Nisan’da 4 kişi tarafından dövülerek öldürülmüştü. Şemseddin’in ailesi, arkadaşları ve yüzlerce kişi 15 yaşındaki genç için sessiz yürüyüş yaptı.

Paris’in Viry-Chatillon banliyösünde meydana gelen trajik olayda, 15 yaşındaki Şemseddin okul çıkışında feci şekilde dövülmüştü. Olayın ardından hastaneye kaldırılan genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Yüzlerce kişi yürüdü

Bugün Viry-Chatillon banliyösünde Şemseddin için anma töreni düzenlendi. Ailesi, arkadaşları ve kasaba sakinleri, gencin ölümünü protesto etmek için sessiz bir yürüyüşte bir araya geldi.

Onclick Popunder

“Komik, cömert ve neşeli biriydi”

“Şems için Adalet” yazılı tişört giyen yüzlerce kişi Şemseddin’in ölümüne tepki gösterdi. Viry-Châtillon Belediye Başkanı Jean-Marie Vilain, genç Şemseddin’i “komik, cömert ve neşeli” olarak tanımlayarak, bu tür suçların tekrar yaşanmamasını temeni etti.

Anma töreni sırasında, Şemseddin’in annesi acılarını paylaşarak yürüyüşe katılan herkese teşekkür etti.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz