Fransa’da zor durumdaki ailelere ‘acil destek’ kredisi

Reklam

Fransa’da CAF zor durumdaki ailelere ‘acil destek’ kredisi veriyor. Araç tamiri, evdeki bulaşık ve çamaşır makinesi ya da gibi ihtiyaçlar için bu yardım kullanılabiliyor.

Fransa’da aile yardım fonu CAF’ın, dar gelirli ailelere ödediği kira ve çocuk yardımı gibi destekler herkes tarafından biliniyor. Ancak CAF’ın zor durumdaki aileler için gerçekleştirdiği ’acil yardım’ kredisi’nden birçok kimsenin haberi yok.

Geri ödeme yardımlardan karşılanıyor

Evde ihtiyaç olan beyaz eşya alımında, kira ödemde yaşanılan sıkıntı, borç, ya da alacağını araba için bu ‘kredi’ den yararlanmak mümkün.

CAF’ın daha çok banka kredisi alma imkanı olmayan insanlara sağladığı bu yardımın geri ödemesi de oldukça kolay. CAF bu ücreti, kendi ödediği yardımlardan küçük miktarlar halinde keserek gerçekleştiriyor.

Hangi amaçla istediğinizi kanıtlamanız gerekiyor

Yardımdan yararlanmak isteyenlerin ise yerine getirmesi gereken şartlar bulunuyor. Buna göre her bölgede değişiklik gösteren yardım için CAF’da dosyanın bulunması gerekiyor.

Daha sonra bulunduğunuz bölgede krediyi hangi amaçla istediğinizi kanıtlayan belgelerle başvurmanız gerekiyor. Talebiniz onaylandıktan sonra yardım hesabınıza aktarılıyor.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz