Fransa’da zor durumdaki aileler CAF’dan ek yardım isteyebilecek

Reklam

Fransa’da Devlet Bakanı Dubos, ülkede zor durumdaki ailelerin CAF’dan ek yardım isteyebileceğini açıkladı.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıkladığı dar gelirli ailelere bir kereye mahsus ödenecek yardımın dışında ailelerin, aile yardım fonu CAF’dan ek yardım isteme hakkının da olduğu ortaya çıktı. Fransa’da Devlet Bakanı Christelle Dubos, zor durumdaki aileler CAF’dan ek yardım talep edeceğini duyurdu.

Ek yardım isteyebilirler

Fransız Bakan, karantinanın ilk günün den itibaren CAF’a olağan üstü durumu göz önünde bulundurarak zor durumdaki ailelere belirlenen bir kereye mahsus yardım dışında ek yardım da yapmaları direktifini verdiğini söyledi.

Fransa’da 15 Mayıs’tan itibaren RSA ve ASS alan aileler ile ev yardımı alıp çocuğu olan ailelere bir kereye mahsus yardım yapılacak. Yardımın otomatik olarak yapılması bekleniyor.

Yardım için talepte bulunmak gerekiyor

Ancak Devlet Bakanı Christelle Dubos’un açıkladığı ek yardımı almak için daha önce Macron’un açıkladığı yardımdan farklı olarak mağdur ailelerin talepte bulunması gerekiyor. Yardım miktarının ne kadar olacağı ile ilgili ise bir açıklama yapılmadı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz