Fransa’da zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmak yarından itibaren yasaklanıyor!

Reklam

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,  bu akşam halka hitap etti. Yarın 12’den itibaren 15 gün boyunca sokağa çıkmanın mecburi durumlar dışında yasaklandığını duyurdu. 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron,  yarın 12’den itibaren 15 gün boyunca dışarı çıkışların mecburi kalınmadıkça yasaklanacağını duyurdu. Macron, “açık hava toplantılarına artık izin verilmeyecek, arkadaş ile görüşmek artık mümkün olmayacak. Amaç, sosyal iletişimi ev dışında mümkün olduğunca sınırlamak”ifadelerini kullandı. Ancak insanlar arasında gerekli mesafeyi koruyarak sağlık, mecburi ulaşım ya da iş için dışarı çıkılabileceğini söyledi.

Görünmeyen düşmana karşı savaştayız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,  bu akşam halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Macron alınan önlemlere rağmen salgının ilerlemeyi sürdürdüğüne dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Macron, Biz bir savaştayız, görünmeyen bir düşmana karşı mücadele ediyoruz. Devletin tüm kurumları bu düşmana karşı mücadele edecek.”ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

Elektirik, su, yakıt faturaları askıya alındı

Macron, hükümetin üzerinde çalıştığı tüm reformların askıya alındığını duyurdu. Çarşamba günü bakanlar kurulunda hükümete daha geniş yetkiler verileceğini belirten Macron, “Hiçbir Fransız vatandaşı maaşsız kalmayacak” dedi. Macron 300 milyar euro destek ayırdıklarını da kaydederek,  şirketlerin elektrik gaz, ve su faturalarının askıya alındığını duyurdu. .

Cumhurbaşkanı Macron, “Ne kadar birlikte haraket edersek bi sınavı birlikte kazanacağız dayanışma içerisinde bu sıkıntıyı yeneceğiz.”ifadelerini kullandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz