Fransa’dan Türkiye’ye uçuşlar ne zaman başlıyor? Bilet satışı kafaları karıştırdı!

Reklam

Fransa’da yaşayan Türkler, Fransa’da Türkiye’ye uçuşlar ne zaman başlayacak diye merak ederken resmi bir açıklama olmadan internetten bilet satışının başlaması kafaları karıştırıyor. 

Yaşanan koronavirüs salgını sonrası Türkiye yurt dışı uçuşlarını durdururken, 1 Haziran’dan itibaren iç hat uçuşları başlıyor. Dış hat uçuşlarının ise 10 Haziran’dan itibaren kademeli olarak başlaması bekleniyor. Ancak daha önce Haziran ayında uçuşların başlayacağı ülkeler arasında Fransa’nın yer almamasına rağmen bilet satışının internette gerçekleştirilmesi kafa karışıklığına neden oluyor.

10 Haziran’da Anadolu Jet ile İstanbul uçuşu gözüküyor

Öyleki THY’nin internet sitesinde 10 Haziran’da Paris’ten İstanbul’a aktarmalı uçuşların dolu olduğu, direkt uçuşun ise saat 12:30’da Anadolu Jet ile gerçekleştirileceği görülüyor. Ancak bu uçağın bilet fiyatının ise tek gidiş için 501 Euro’dan satışa sunulduğu dikkat çekti.

Bilet satışının gerçekleştirilmesine rağmen Fransa’dan Türkiye’ye 10 Haziran’dan uçulabileceği yönünde hiçbir resmi açıklama yok. Bu da bilet satın alanları nasıl bir uygulama bekleyeceği konusunda da net bir bilgi ortaya koymuyor.

Pegasus da 1 Temmuz’ sonrası için bilet satışına başladı

Pegasus’un sitesinde ise ilk uçuş için 1 Temmuz tarihi dikkat çekiyor. 1 Temmuz’da Paris-İstanbul bilet fiyatı ise Pegasus’un 196 Euro’dan satışa sunduğu görülüyor.

Türkiye ile Fransa arasındaki uçuşların ne zaman başlanacağının ise ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz