Fransalı gurbetçi kardeşlerden büyük başarı! Paris’in göbeğinde mağaza açıyorlar

0
464
reklam

Fransa’da yaşayan dünyaca ünlü Türk tasarımcı Ege kardeşler Paris’in göbeğinde ilk mağazalarını açıyor. Mağazanın adresi başkentin ünlü bölgesi Left Bank.

Türk tasarımının dünyaca ünlü isimleri haline gelen Ayşe ve Ece Ege kardeşlerin kurduğu Dice Kayek markası mağazalaşmaya doğru gidiyor. Finans Gündem’in haberine göre Bursa’da doğan Ege kardeşler, eğitim gördükleri Paris’in göbeğinde ilk mağazalarını açıyor. Dice Kayek markasını 1994 yılında yaratan kardeşlerin ilk mağazası Fransa’nın başkenti Paris’in ünlü bölgesi Left Bank’ta. Eski bir sanat galerisini alarak Belçikalı mimar Bernard Dubois’e tasarlatan Ege kardeşler, ilk mağazalarını haziran ayında açacak. Mağaza 1.600 metrekarelik kapalı alana sahip.

Fransa’da “Altın Kadın” ödülünü aldılar

E-mağazanın yanı sıra Moda Operandi, Harvey Nichols İstanbul, Hong Kong, Doha ve Riyad’da ve ayrıca New York’taki Forty Five Ten mağazasında ürünleri satılan Dice Kayek markasının öyküsü 1992 yılına dayanıyor. İlk koleksiyonlarını 1992’de hazırlayan Ayşe ve Ece Ege, 2 yıl sonra Dice Kayek markasını kurdular.

İlk mağazalarını Fransa’nın başkenti Paris’in ünlü bölgesi Left Bank’ta açıyorlar.

Sümeyye Erdoğan’ın gelinliğini tasarlamışlardı

2003’te Bobigny Tiyatrosu’nda Gertrude Stein’ın bir oyununun kostümlerini yapan Ege kardeşler, Fransa’da moda alanında “Femme en Or” (Altın Kadın) ödülünü aldılar. 2004’te Prime filmi için Uma Thurman’ın kostümlerini hazırlayan Ege kardeşler, Japonya’nın en büyük trading firmalarından biri olan Mitsui and Co ile danışmanlık ve dağıtım anlaşması yaptılar. Ege kardeşler son olarak 2016’da evlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın gelinliğini tasarlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here