Fransalı şampiyon gurbetçi: En büyük hedefim ay yıldızlı bayrak altında yarışmak

0
246
reklam

Fransa’da büyüyüp Türkiye’ye yerleşen Fatih Akgün, önce Fransa’da sonra da Türkiye’de katıldığı yarışmalarda büyük başarı elde ederken, en büyük hedefinin Türk milli takımı ile altın madalyalar kazanmak olduğunu söyledi.

Fransa’nın Almanya sınırındaki Sarreguemines şehrinde doğan Fatih Akgün, 18 yaşında başladığı karete spordunda önce Fransa milli takımıyla Avrupa kupasında 2’incilik elde etti.

Türkiye’ye kesin dönüş yaptı

İlkokul ve lise eğitimi sonrası Türkiye’yi karetede temsil edebilmek adına ise Türkiye’ye kesin dönüş yaparak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü transfer oldu.

Dereceler elde etti

Türkiye’de katıldığı şampiyonalarda da dereceler elde eden Fatih Akgün, 2018 yılında İstanbul da düzenlenen Uluslararası Türkiş Open Turnuvası’nda birinci oldu. Son olarak 15-17 Şubat tarihleri arasında Muğlanın Fethiye ilçesinde düzenlenen Türkiye Karete Şampiyonası’nda 3’üncü oldu.

Fatih Akgün
17 Şubat tarihleri arasında Muğlanın Fethiye ilçesinde düzenlenen Türkiye Karete Şampiyonası’nda 3’üncü oldu.

Ay yıldızlı bayrağın altında ter dökmeyi sabırsızlıkla bekliyorum

Fatih gelecekteki hedeflerini ise şu özetlerle özetliyor: İlk Fransa şampiyonasına 18 yaşımda katıldım şu an 23 yaşındayım bugüne kadar azimle gayretle ve   ailemin desteğiyle devam edip hem iş hem antrenmanı birlikte yürütüp buralara geldim. Henüz hedefime ulaşmış değilim ama uzakta değilim. İnanıyorum yakında ulaşacağım. Türkiye Milli Takımına girip ay yıldızlı bayrağın altında ter dökmeyi, mücadele vermeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here