Fransalı Türkler gazete bayilerine asılan ‘Erdoğan diktatör’ afişlerini indirtti

Reklam

Fransa’da Türkler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak ‘Diktatör Erdoğan’ manşeti ile çıkan Le Point Dergisinin Avignon’da gazete bayisine asılan afişini indirtti.

Fransa’da aşırı sağ eğilimli Le Point dergisinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yayınladığı afişe Fransalı Türklerin tepkisi sürüyor. Kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan için diktatör ifadelerini kullanan derginin Fransa’nın güneyindeki Avignon şehrinde gazete bayilerine asılan afişleri bölgedeki Fransalı Türkler tarafından kaldırtıldı. Sosyal medyada yayınlana görüntülerde, gazetenin afişinin yer aldığı reklam panosunun yanına Türk vatandaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir afişini astıkları görülüyor.

Türk vatandaşları olarak her şeyin farkındayoz

Eylemi gerçekleştirenler arasında yer alan UETD Marsilya Gençlik Kolları Başkanı Eray Karpuz,  Artı33’e verdiği bilgide Avignon’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgeye asılan gazetenin kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer aldığı afişlerinin büyük tepki çektiğini söyledi.

Onclick Popunder

Eray Karpuz, “Fransız basınının nasıl taraflı olduğunu biliyoruz. Türk vatandaşları olarak herşeyin farkındayız. Bu posteri görünce biz de tepkimizi göstermek istedik. Hangi partili olursak olalım. Anavatanımızın Cumhurbaşkanına diktatör yakıştırmasını kabul etmiyoruz.”dedi.

Marsilya’dan gelerek afişleri indirdi

Olayın jandarmanın gözetiminde sakin bir şekilde halledildiğini söyleyen Eray Karpuz, daha önce belediye ile irtibata geçilmesine rağmen bir sonuç alınamadığı için böyle bir yola başvurduklarını söyledi. Reklam panolarının Marsilya’daki sorumlusunun gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan derginin afişlerini indirdiğini söyledi.

Skandal sayı büyük tepki çekti

Fransa’da aşırı sağ eğilimli Le Point dergisinin, Cumhurbaşkanı Erdoğanı hedef alan son sayısı büyük tepki çekmişti. Başlığında ‘Diktatör’ Erdoğan nereye kadar gidecek’ ifadelerinin kullanıldığı dergide de Fransalı Türkler ‘Erdoğancı’ diye fişlenmişti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz