Fransa’nın en berbat yeri! Elektrik yok, sıcak su akmıyor, fareler cirit atıyor

0
11

Fransa’nın güneyindeki Marsilya’da üç binanın çökmesi ile ilgili gündem sıcaklığını korurken Fransız Quotidien programında yayınlanan görüntüler büyük tartışma yarattı. Programda şehrin kuzeyindeki Parc Corot mahallesinde yer alan binalarda yaşayanların içler acısı durumu gözler önüne serildi.

Önlerinde çöp dağlarının oluştuğu binalarda yaşayanlar, kameralar önünde yaşadıkları dramı anlattı.

Yüzlerce ailenin oturduğu binalarda elektriklerin çoğu zaman kesildiği, sıcak suyun akmadığı ve bazı elerin tavanlarının çökme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu görüldü.

Programa yansıyan görüntülerdeki 3 çocuklu ailelerden biri, ağustos ayında banyo tavanının bir bölümünün gece yarısı büyük bir gürültüyle çöktüğünü aktardı. Aile hala tehlikenin geçmediğini söyledi.

Le Parc Corot à Marseille : cité insalubre

👉 À Marseille, 1 habitant sur 10 vit dans un logement insalubre.👉 Dans la cité du Parc Corot, c’est 1 habitant sur 4.Plafonds qui s’effondrent, rats, système électrique défaillant… Voilà dans quoi vivent ces familles. ⬇

Publiée par Quotidien avec Yann Barthès sur Mardi 6 novembre 2018

Çocuklar fareler içinde büyüyor

Başka bir aile ise 2013’den beri sıcak sularının olmadığını, ancak ocak üzerinde ısıttıkları su ile banyo yapabildiklerini kaydetti. Çocukların evdeki deliklerde cirit atan fareler içinde büyüdüğünü kaydeden kadın, her gün elektriklerinin kesildiğini söyledi.

Dayanılmaz şartlarda oturan ailenin aylık ödemesi gereken kira miktarının ise 750 Euro olduğu kaydedildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here