Fransa’nın en büyük avukatı, Türk çocuğunu öldüren şöförü savunacak

0
5218
reklam

Fransa’da 9 yaşındaki Türk çocuğu Bünyamin Aslan’ın ölümüne, kuzeninin de ağır yaralanmasına neden olan Kylian L.’yi Fransa’nın ünlü avukatlarından Eric Dupond-Moretti yapacak.

Fransa’nın Lorient kentinde 9 yaşındaki Türk çocuğu Bünyamin Aslan’ı öldürüp 7 yaşındaki Samet Aslan ise ağır yaralayan ehliyetsiz şöför Kylian L.’nin savunmasını ünlü avukat Eric Dupond-Moretti yapacak. Moretti, Fransız medyasına yaptığı açıklamada evet Kylian L.’nin avukatlığını yapacağım »dedi. Ancak detaylı bilgi vermedi.

Öte yandan kazada yolcu koltuğunda oturan Kylian L.’nin sevgilisinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı aklandı.

Jandarmadan kaçarken Türk çocuklarını ezdi

12 Haziran Pazar saat 17.30 sularında yaşanan olayda, jandarmanın durduğu 20 yaşındaki zanlı, daha sonra aracını çalıştırarak kaçmaya başladı. Jandarmanın da takip ettiği şüpheli, otobüs yolunda hızla giderken önce bir araca çarpıp daha sonra ise Mc Donald’dan çıkıp eve doğru kaldırımda yürüyen 7 ve 9 yaşındaki iki Türk çocuğunu ezmişti. Kuzen oldukları belirlenene Ağrılı Türk çocuklardan biri olay yerinde hayatını kaybederken hastaneye kaldırılan 7 yaşındaki çocuğun durumunun ise ağır olduğu kaydedilmişti.

Cani şoför ile arkadaşı kazadan uzun süre sonra yakalanarak gözaltına alınmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here