Fransa’nın en ucuz havayolu şirketi, Türkiye seferlerine bir şehir daha ekledi

Reklam

Fransa’da yaşayan gurbetçilere müjdeli haber. Fransa’nın en ucuz havayolu şirketi olan Transavia, Montpellier’den Türkiye uçuşlarına başlıyor. 

Özellikle yaz aylarında gurbetçilerin en çok muzdarip olduğu konuların başında uçak biletlerinin uçuk fiyatlarda olması geliyor. Fransa’da yaşayan gurbetçiler için THY ve Pegasus’a alternatif bir havayolu şirketi Türkiye uçuşlarına başlıyor.

Uçuşlar 5 Nisan’da başlıyor

Air France Group’un düşük maliyetli havayolu şirketi Transavia, 5 Nisan’dan itibaren Montpellier’den İstanbul’a seferlerini başlatma kararı verdi.

Onclick Popunder

Transavia France, yaptığı basın açıklamasında 2024 yazında daha fazla destinasyona uçuş yapacağını duyurdu. Bu destinasyonların arasında Türkiye’de var. Havayolu şirketi, İstanbul’a haftada en az 2 sefer yapacağını açıkladı.

“Türkiye uçuşları şirketimiz için büyük bir fırsat olacak”

Şirketin CEO’su Emmanuel Brehmer, “Ucuz ve kaliteli havayolu şirketi mottosuyla yola çıkan Transavia, uçtuğu destinasyon sayısı ve insan sayısı bakımından kendi segmentinde lider havayolu haline gelmiştir. Türkiye uçuşları şirketimiz için büyük bir fırsat olacak” dedi. Brehmer, uçuşların sonraki zamanlarda Fransa’nın başka şehirlerinden de yapılacağını bildirdi.

Bilet fiyatları 62 Eurodan başlıyor

Montpellier-İstanbul uçuşunun ilki 5 Nisan Cuma günü gerçekleşecek. Biletler,
www.transavia.com web sitesinde tek bilet için vergi dahil 62 Eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Uçuşlar, Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere, 189 kişilik Boeing 737-800 uçağıyla haftada 2 kez yapılacak.

Haftada 2 kez uçacak

Air France-KLM grubunun düşük maliyetli havayolu şirketi Transavia, yaklaşık 200 güzergahta faaliyet gösteriyor. 2 bin 300 çalışanı bulunan şirket, 2022 yılında 10,7 milyon yolcu taşıdı.

Transavia, 2023 yılında En Düşük Maliyetli Havayolu ödülünü kazandı. Ayrıca Avrupa’nın en iyi 2. düşük maliyetli havayolu seçildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz