Fransa’nın o bölgesinde kütüphanelere Türkçe kitap girecek

0
1727
Reklam

Fransa’nın Drôme bölgesinde yaşayan Emin Arıkan’ın kişisel çabaları sonrası bölgedeki tüm kütüphaneler Türkçe kitap almaya ikna oldu. Türkçe kitaplar eylül ayından itibaren kütüphanenin raflarında olacak. 

Fransa’nın güneydoğusundaki Drôme bölgesinde kütüphanelere Türkçe kitap girecek.  Cojep İnternational Drôme Bölge Başkanı Emin Arıkan’ın kişisel çabaları sonrası bölgedeki tüm kütüphaneler Türkçe kitap almaya ikna oldu.

Arıkan Artı33’e yaptığı açıklamada, sürece ilişkin detaylar verdi. Uzun zaman süren yazışma sonrası kütüphanenin Türkçe kitap almaya ikna olduğunu söyledi. 

-Reklam-

“100 kitaptan oluşan listede mutabık kaldık”

Arıkan, “Eşimle birlikte neden Fransa’da ki kütüphanelerde bir Türkçe Kitaplar köşesi olmasın dedik ve bu bağlamda çalışmalara başladık. Aylarca süren yazışmalardan sonra bölgemiz kütüphane yöneticilerini Türkçe kitap alımı noktasında ikna ettik. 100 kitaptan oluşan ( dünya ve Türk klasiklerinden oluşan) bir listede mutabık kaldık. Bu gün itibari ile 20 kitaplık bir alıma başlanmıştır. Bunun Fransa’da bir ilk olduğunu düşünüyorum ve Eylül ayında Türkçe Kitaplar raflarda yerini alacaktır.” dedi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz