Fransa’nın o bölgesinde oturanlar için çok önemli duyuru: Oy verme yeri değişti

Reklam

Fransa’nın kuzeydoğu bölgesinde oturan Türk vatandaşlarının oylarını kullanacakları Strasbourg Başkonsolosluğu’ndan önemli bir duyuru yapıldı.

Konsolosluğun Facebook hesabından yapılan duyuruda, başkonsolosluk binasının yetersiz koşulları nedeniyle oy verme işleminin başka bir binada gerçekleştirileceği kaydedildi.

Konsolosluk tarafından yapılan duyuruda, ”Başkonsolosluk binamızın yetersiz koşulları nedeniyle bu oylamada güvenlik, giriş-çıkış kolaylığı, otopark vb. ihtiyaçlar bakımından daha uygun koşullardaki bir başka binanın kullanılması gereği ortaya çıkmıştır.”ifadeleri kullanıldı. Açıklamada oy verme işleminin halen DİTİB’in mülkiyetinde ancak kullanılmayan 4 rue Thomas Mann 67200 Strasbourg adresinde gerçekleştirileceği belirtildi. Bu binanın kullanılmasının tek sebebinin konsolosluk binasının yetersiz şartları olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada, son olarak 2015 Ekim’inde gerçekleştirilen seçimlerde başkonsolosluk binasının yetersizliğinden dolayı hafta içi 3, hafta sonu ise 4 sandık kurabildiği hatırlatıldı. Bu durum Bu durumun uzun bekleme süreleri ve vatandaşların mağduriyet yaşamasına neden olduğu hatırlatıldı.

Ayrıca oy verme işleminin gerçekleştirileceği binanın giriş katındaki salonda hafta içi 5, hafta sonu ise 7 sandıkta oy kullanma imkanı sağlanabileceğine dikkat çekildi.

Strasbourg Başkonsolosluğu’nun duyurusunda seçmenlerin, oy vermek için seçim binasına gelmeden önce, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olduklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden (www.ysk.gov.tr) kontrol etmelerinin de önem arzettiği hatırlatıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz