Fransa’nın tüm Türkiye temsilcilikleri Galatasaray’ı ziyarete gitti

Reklam

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont ve Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, Galatasaray’ı ziyaret etti.

Galatasaray Spor Kulübü, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont, Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin ve Fransa Büyükelçiliği Basın Müşaviri Julien Cecillon’u Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta konuk etti.

Büyükelçi ve beraberindeki heyet ilk olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ile bir araya geldi.

Onclick Popunder

Sıcak ve samimi geçen ziyaret ile sohbetin sonunda Başkan Dursun Aydın Özbek, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont’a hediye takdim etti.

Başkan Dursun Aydın Özbek ve Fransız Büyükelçi, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont, şu ifadeleri kullandı:

“Ben çok memnun oldum. Galatasaray bizim önemli, tarihi bir kulübümüz. Hem üniversitesi hem lisesi var hem de bir spor kulübü. Bütünüyle bir Galatasaray dünyası var. Fransa bu dünyaya destek veriyor. Ben bugün Sayın Başkan ile görüştüm ve Galatasaray Spor Kulübü’ne destek vermeye karar verdim. Aslında destek veriyorum. Çok memnun oldum. Forma için teşekkür ediyorum, çok güzel görünüyor.”

Başkan Dursun Aydın Özbek ise şunları söyledi:

“Galatasaray’ı çocukluğundan beri sevdiğini söyledi bana. Çok küçük yaşta Galatasaraylı olmuş. Bugün de formasını giyerek benimle beraber fotoğraf verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Fransa ile Türkiye ilişkilerinde en önemli noktalardan bir tanesi Galatasaray ailesi, lisesi ve üniversitesi. Dolayısıyla bu ilişkiyi Sayın Büyükelçi ile daha ileriye götürmeye çalışacağız. Ben kendisini maçlarımıza davet ediyorum. Galatasaray ile iyice pekişir. Fransa ile olan ilişkilerimizin de çok daha iyi olacağını özellikle lise ve üniversitemizde Frankofon hocalarımızın desteklenmesi gerekiyor. Sizden onu rica ediyorum. Paris’teki Olimpiyatlar için de konuştuk. İş birliğinde ne gerekiyorsa biz en önde buna hazırız. Her türlü toplantılara davet edildiğimiz takdirde en önde biz olacağız. İnşallah Olimpiyatlar döneminde de Paris’te olacağım.”

Fransız heyet, daha sonra stadyum müzesine geçti. Galatasaray’ın tarihi hakkında bilgi alan Büyükelçi Dumont ve beraberindeki heyet Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ı da gezdi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz