Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi hakkında suç duyurusu

Reklam

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde bulunan Fransa Başkonsolosluğunun içindeki kafeyi 6 yıldır işleten Servet Bayram, sözleşmesinin kanuna aykırı bir şekilde fes edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nde bulunan Fransa Başkonsolosluğu ile Fransız Kültür Merkezi içinde yer alan kafenin 6 yıldır işletmeciliğini yapan Servet Bayram, kira sözleşmesinin tek taraflı  fes edildiğini söyleyerek Fransa Türkiye Büyükelçisi Herve Magro ve Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin’in hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kira sözleşmesi tek taraflı fes edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, şüphelilerin ‘konut dokunulmazlığını, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme, ” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Onclick Popunder

“Fransa zararımızı karşılamadı”

Açıklama yapan işletme sahibinin avukatı,” Büyükelçinin imzasıyla gelen, ‘sizi sokmayacağız buraya’ yazılı metin var elimizde. Bu kadar beklememizin sebebi uzlaşmak isteyişimizdi ama olmadı Fransa zararları karşılamayı maalesef kabul etmedi. Biz de mecburen yargı yoluna gittik” diye ifade etti.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz