Fransa’nın ünlü gazetesi Le Monde’dan THY’ye övgü

Reklam

Fransa’nın ünlü gazetesi Le Monde, Türk Hava Yollarının Avrupa’daki dev rakipleri geride bırakmayı başardığını vurgulayarak övgüyle bahsetti.

Le Monde’un, “Hava taşımacılığı Erdoğan’ın Türkiye’si için önemli bir güç aracı” başlığıyla gündeme taşıdığı haberinde, THY’den övgüyle bahsedildi.

Gazete, 1933’te kurulan THY’nin eskiden 2. sınıf havayolu olduğunu, şimdi ise dünyanın sayılı havayolları arasına girdiğini, 54 yeni hat ile Türkiye’yi dünyanın merkezi haline getirdiğini yazıyor.

Onclick Popunder

“Görülmemiş seviyelere ulaştı”

“Ulusal hava yolu şirketi Türk Hava Yollarının elde ettiği sonuçlar görülmemiş boyutlara ulaştı.” ifadesine yer verilen haberde, özellikle Ankara ve İstanbul gibi ulaşım merkezlerine bağlantılarını güçlendiren yeni iç hat uçuşlarıyla birlikte THY’nin havalimanı ağının da büyük ölçüde genişlediği kaydedildi.

Uçuş hacmini önemli ölçüde artırdı

Haberde THY’nin, 22’si Avrupa’ya, 9’u Amerika’ya ve 13’ü Uzak Doğu ve Asya’ya olmak üzere 54 yeni hat açmayı ve alt markası AnadoluJet’in uluslararası erişimini genişletmeyi planlayarak 10 yıl içinde uçuş hacmini önemli ölçüde artırmayı hedeflediği aktarıldı.

“Avrupalı hava yolu şirketlerine karşı önemli bir rakip oldu”

“1933’te kurulan ve uzun süre ikinci kademe bir hava yolu şirketi olarak görülen THY, küresel havacılık sektöründe önemli bir aktör haline gelerek başlıca Avrupalı ve Körfez hava yolu şirketlerine karşı önemli bir rakip oldu.” ifadelerine yer verilen haberde, bunun, Türkiye’nin “etkili kalkınma stratejisinin sonucu” olduğu vurgulandı.

5,52 milyar Euro net kar etti

Nisanda açıklanan verilere göre Avrupa’nın en fazla kar elde eden tarifeli hava yolu şirketi British Airways’in ana şirketi IAG’nin 2,43 milyar avroluk net karına karşılık THY’nin 5,52 milyar Euro net kar sağladığı ifade edilirken THY’nin cirosunun 20,94 milyar avroya ulaştığı, net kar marjının ise yüzde 28,8 olduğu belirtildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz