Fransa’ya zararları 200 milyon Euro oldu!

0
248
Reklam

Fransız basınında yayınlanan bir habere göre, 16 Mart günü Sarı Yelekliler’in Paris’te düzenlediği gösterilerde, mağaza ve restoranlarda oluşan hasarın bilançosu 200 Milyon Euro.

Fransız yerel basınında yer alan haberlere göre, Sarı Yelekliler’in 16 Mart’ta başkent Paris’te düzenlediği gösteri nedeniyle mağaza ve restoranlarda, 200 milyon euroluk hasar oluştu.

Fransa’da, Sarı Yelekliler’in eylemleri devam ediyor. Her hafta sonu Paris meydanlarına çıkan göstericiler, alanda bulunan binalara zarar veriyor, yağmalama faaliyetleri gerçekleştiriyor.

-Reklam-

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen eylemlerde; 91 mağaza ve restoran yağmalandığı, birçok iş yerinin camlarının kırışdığı belirtildi. Eylemcilerin, 200 milyon euroluk zarar verdiği açıklandı.

200 Milyon Euro’luk fatura

Fransız yerel basınında yer alan haberlere göre, Sarı Yelekliler’in 16 Mart’ta başkent Paris’te düzenlediği gösteri nedeniyle mağaza ve restoranlarda, 200 milyon euroluk hasar oluştu. Hasarın çoğunluğunu ise yağma ve yıkım olayları meydana getirdi.

Eylemde, Champs-Elysees Caddesi çevresinde bir binanın zemin katında bulunan bankada yangın çıkmış, alevlerin üst katlara sıçradığı yangında ikisi polis 11 kişi hafif yaralanmıştı. Gösteride 192 kişi gözaltına alınmış, 17’si polis 42 kişi yaralanmıştı.

Ensonhaber

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz