Fransız aileye evlatlık verilen Türk genci, 19 yıl sonra annesini Müge Anlı’da buldu

Reklam

Fransız aileye evlatlık verilen Murat 19 yıldır aradığı gerçek annesini Müge Anlı’nın programı aracılığıyla Bursa’da buldu. Müge Anlı, “Menevşe Poyraz’a ulaştık. Kendisi ile konuştuk. Benoit Murat ile yayın arkasında konuşmak istediğini söyledi. Durumu sana anlatmak istiyor” dedi.

Fransız aileye evlatlık verilen 34 yaşındaki Benoit Murat’ın 19 yıldır aradığı ailesini Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 5 dakika içinde buldu.

Benoit Murat’ın annesi Menevşe Poyraz’ın Bursa’da yaşadığı, evli ve 3 çocuk annesi olduğu ortaya çıktı.

Onclick Popunder

Programa bağlanan Benoit’in dayısı Ahmet Poyraz, “Biz de Murat’ı arıyorduk yurt dışında olduğu için bulamıyorduk. Yeğenim olduğunu ben de nüfus müdürlüğünden öğrendim. Çocuğu kardeşime sordum. Kız kardeşim bana ‘Bu bebek yanında çalıştığım kadının çocuğu. Çocuğu bana verdi. Ben de nüfusuma aldım. Daha sonra evlatlık verdim’ dedi. DNA testi yaptıralım. Çocuğum kız kardeşime ait olup olmadığı belli olur” dedi.

PROGRAM ARKASINDA KONUŞMAK İSTİYOR
Müge Anlı, “Menevşe Poyraz’a ulaştık. Kendisi ile konuştuk. Benoit Murat ile yayın arkasında konuşmak istediğini söyledi. Durumu sana anlatmak istiyor. Seni suçlamıyorum. Senin de biyolojik anneni babanı aramana saygı duyuyorum. Toplumsal baskılar insanları nerelere getiriyor. Hoşgörülü olmak lazım. İnsanları geçmişleri ile yargılamamak gerekiyor. Olmuş ile ölmüşe çare yok” dedi.

“ANNEMİ ASLA YARGILAMAM”
Benoit Murat, “Annem ile konuşursam mutluluk duyarım. Hiçbir şekilde kendisinin hayatını değiştirmek istemiyorum. Kendisinden bir talebim yok. Sadece aklımdaki birkaç soruya yanıt arıyorum. Hayatımın başlangıcına dair kendisine sormak istediğim sorular var. Kimseye zarar vermek istemiyorum. Annemi yargılamayacağım. Ben asla annemi yargılamam.

Sadece anlamak benim için önemli. Kültürler ve yaşam tarzları insanlara farklı görünebilir. Bazı kültürlerde hayat daha karmaşık olabilir” dedi.

Programa katılmasını sağlayan Abdullah isimli arkadaşına teşekkür eden Benoit, “Abdullah ve kız kardeşine teşekkür ederim. Onların sayesinde programa katıldım” dedi

Benoit Murat daha sonra annesi ile konuşmak üzere stüdyo dışına çıktı. Abdullah ise, “Fransa’da inşaat işiyle uğraşıyorum. Murat ile Fransa’da 3 ay önce tanıştım. Ona yardımcı olmak istedim” dedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz