Fransız basını maçın oynanacağı Konya’yı beğenmedi! “Bu bir tuzak”

Reklam

Fransa Milli Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda Türkiye ile bugün oynayacağı maç için dün Konya‘ya geldi. Ancak Fransız basını maçın Konya’da oynanmasının Fransa milli takımına bir tuzak olduğunu iddia ediyor.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 6 puanla H Grubu’nun lideri olan FransaTürkiye ile bugün saat 20.45’de Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda karşılaşacak.

Teknik direktör Didier Deschamps nezaretindeki Fransa kafilesi dün uçakla kente geldi, ardından da kamp yapacağı otele geçti.

Konya taraftarı “milliyetçi holigan”

Ancak Fransız basını, maçın Konya’a oynanmasının Fransa Milli Takımı için tuzak olduğunu iddia ediyor. Le Parisien gazetesinde Ronan Folgoas ve Dominique Séverac imzalı haberde, Konya taraftarları “milliyetçi holigan” olarak nitelendirdi.

Hükümet dindar Konya halkına jest yapıyor

Haberde, Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün Türkiye uzmanı Dorothée Schmid’in görüşlerine de yer verilirken, Schmid, maçın konyada oynanmasını siyasi olduğunu iddia etti. Dorothée Schmid, hükümetin maçın Konya’a oynanmasını sağlayarak futbol aşığı, muhafazakar, dindar ve AKP taraftarı Konya halkına bir jest yaptığını iddia etti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz